• Adres
  • Çorlu/TEKİRDAĞ
  • avrupabaskimerkezi@hotmail.com
  • 0282 654 10 10
  • Hafta İçi - 09:00 - 19:00
  • Pazar Kapalı

Vinil Baskı Çorlu

Eğer siz de “vinil” kavramını sıkça duyuyor, fakat anlamını bilmiyorsanız en doğru yere geldiğinizi söyleyebiliriz. Diğer yandan vinil nedir, ne işe yarar sorularının yanıtlarını biliyor, fakat vinil hakkında başka konuları da merak ediyorsanız, hala doğru içeriği okumaya devam ettiğini belirtebiliriz.

Ancak plastik sanayi başta olmak üzere matbaa, giyim ve diğer birçok sektörde hali hazırda kullanılmakta olan vinil adlı malzemeyle ilgili bugün yalnızca matbaacılık özelinde inceleme yapacağız.

Çünkü baskı ihtiyaçlarını karşılamak üzere sıklıkla tercih edilen bir materyal olarak vinili, her tür baskı ihtiyacınıza en uygun çözümleri çorlu'da matbaamız çözüm ortağı olarak sizlere daha iyi tanıtabilmeyi amaçlıyoruz.

Vinil Nedir?

Bir tür organik bileşen olan vinil,  daha anlaşılır bir deyişle bir tür PVC’dir. Vinil nedir sorusunu biraz daha netleştirmek gerekirse; oldukça dayanıklı, sert ve hafif bir malzeme olduğunu söyleyebiliriz. Bu avantajlı özelliklerinden dolayı pek çok farklı kullanım alanında karşılaşma olasılığınızın yüksek olduğu vinil, başta da belirttiğimiz gibi baskı alanında da sıklıkla tercih edilmektedir.

Özellikle reklam ve tanıtım ihtiyaçlarına dayanıklı ve uygun maliyetli bir baskı malzemesi olarak karşılık veren vinil üzerine yapılan dijital işlemlere ise vinil baskı adı veya diğer bir deyişle branda baskı adı verilmektedir.

Çoğunlukla dış mekan baskı ürünü olarak kullanılan vinil baskı; işletmelerin kampanya duyuruları, ürün veya hizmet tanıtımları ve marka bilinirliği yaratma amaçlarına yönelik tasarlanabilmektedir. Vinil nedir sorusunu yanıtladığımıza göre artık bir tür dijital baskı malzemesi olan vinilin işletme tanıtımı ve kurum imajı için kullanım alanlarına göz atabiliriz.

Vinil Baskı Nerelerde Kullanılır?

Önceden de belirttiğimiz gibi vinil baskı, tanıtım ve pazarlama amacıyla dış mekan baskı materyali olarak değerlendirilmektedir. Bu doğrultuda vinilin başlıca kullanım alanlarını afiş, poster, tabela, stant şeklinde sıralanabilir. Hafif ve sağlam yapılı bir malzeme olduğu için kullanım alanları kolaylıkla çeşitlendirilebilen vinil baskı, isteğe göre iç mekan malzemesi olarak da elbette kullanılabilmektedir.

Yalnızca işletmelerin değil, kamu kuruluşlarının ve bireylerin de ihtiyaçları için başvurduğu vinil baskı ya da diğer adıyla branda baskı, yüksek çözünürlüklü ve kaliteli bir baskı özelliği taşımadığı sürede etkili bir tanıtım materyali olarak da değerlendirilemeyecektir. Peki en etkili reklam çözümlerinden biri olarak karşımıza çıkan vinil baskının yüksek çözünürlüklü ve kaliteli olması halinde ne gibi avantajlara sahip olabilirsiniz?

Vinil Baskı Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Vinil baskının etkili bir pazarlama aracı olabilmesinin baskı kalitesi ve çözünürlük ile doğrudan ilişkili olduğunu daha önce de belirtmiştik. Bu özellikleri taşıyan vinil baskı/branda baskı ise başta pazarlama amacını gerçekleştirmeyi destekleyerek misyonunu fazlasıyla tamamlayabilmektedir.

Öte yandan yağış gibi olumsuz hava koşullarına dayanıklı olması da vinil baskı için tercih nedeni yaratmaktadır. Ayrıca vinil baskılar uzun bir kullanım ömrü sunmaktadır. Bu da reklam ve tanıtım süreçleri için üretilen bir vinil baskının uzun yıllar boyunca amacına kesintisiz bir şekilde hizmet edebileceği anlamına gelmektedir.

Ek olarak, vinil baskı uygun maliyetli bir dijital baskı ürünü olduğu için her bütçeye uygun reklam çalışması yapmayı mümkün kılmaktadır. Bu da elbette satış oranlarını doğrudan etkilemektedir. Vinil baskının tercih edilmesinin en büyük nedenlerinden biri de zaten ekonomik bir baskı seçeneği sunmasıdır.

Vinil Baskı Fiyatları Nasıldır?

Vinil nedir, vinil baskı ne demektir, bu malzeme nerelerde ve ne amaçla kullanılır sorularını yanıtladığımız içeriğimizde vinil baskı siparişi vermeden önce karar sürecini biraz daha pratikleştirecek fiyat konusuna da girmekte fayda var.

Bir önceki başlıkta değindiğimiz üzere vinil baskı, ekonomik olduğu için en çok tercih edilen baskı ürünlerinden biridir. Ancak elbette fiyat söz konusu olduğunda standart bir ücretlendirmeden söz etmek mümkün olmayacaktır.

Çünkü tahmin edeceğiniz üzere vinil baskı fiyatları, diğer baskı ürünlerine benzer şekilde müşterilerin talepleri doğrultusunda çeşitlenecektir. Ayrıca vinil baskı veya diğer bir deyişle branda baskı ölçüleri, renk seçenekleri, teslimat seçenekleri ve dijital baskı için kullanılacak baskı makinesi seçimi de vinil baskı fiyatlarına etki eden faktörlerdendir.

Tüm bunlara ek olarak, her bütçeye uygun ve kaliteli vinil baskı siparişleri için Çorlu'da Avrupa Baskı Merkezi üzerinden siparişlerinizi kolaylıkla verebileceğinizi de belirtmeden geçmeyelim. Eğer siz de son teknoloji baskı makinelerinin kullanıldığı ve taleplerinizi karşılayacak


Whatsapp Destek

Avrupa Baskı Merkezi

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?