• Adres
  • Çorlu/TEKİRDAĞ
  • avrupabaskimerkezi@hotmail.com
  • 0282 654 10 10
  • Hafta İçi - 09:00 - 19:00
  • Pazar Kapalı

Metal Etiket

Üretimini yaptığımız başlıca metal etiketler;

Metal Etiket Nerelerde Kullanılır?

Metal Etiketler üretimi yapılan hemen hemen bütün ürünlerde kullanımı uygundur. Özellikle kimlikleme, özellik belirtme, kullanım kılavuzu ve dış mekan logo veya marka tanıtımı yapılacak ürünlerin üzerinde sıkça tercih edilir. Örneğin bir kamyon kasasında o kasayı imal eden firmanın logo ve markasını yansıtacak bir etiket olarak, bir tekstil dikiş makinesinin özelliklerini, numarasını ve üretici bilgilerini içeren bir etiket olarak veya araç şasi bilgilerini içeren bir etiket olarak gibi birçok sektörde ve üründe kullanımı oldukça yaygındır.

Metal Etiket Çeşitleri Nelerdir?
Metal etiket çeşitleri alüminyum, paslanmaz, pirinç, kabartmalı, asit indirme, lazer gravür ve makine kumanda panel etiketi dir. Bunlar;

Alüminyum Etiket;
Alüminyum Etiket, Genellikle 0,30 mm ile 3 mm arasındaki kalınlıklarda tercih edilir metal etiket çeşididir. Ham alüminyum plakanın üzerine eloksal veya isteğe bağlı olarak yüksek mikron eloksal kaplanarak etiket için baskıya hazır hale gelir.

Alüminyum Etiketlerin kullanım alanları çok geniştir. Özellikle yumuşak metal olduğu için şık, dekoratif ve ilgi çekici özelliği sayesinde başta mobilya, elektronik, otomotiv ve makine sanayilerinde sıkça tercih edilen ürün çeşididir. Gümrükten geçecek makine veya cihazların kimliklemesi için de zorunlu olan etiketin standardı alüminyum plakadan yapılmış olan metal etiketler dir.

Paslanmaz Etiket;
Paslanmaz Etiket; 3 farklı kalitede paslanmaz çelik levhadan elde edilen etiket çeşididir. Bunlar AISI 304, AISI 316 ve 430 kalite çeliklerdir.0,30 mm ile 5 mm arasındaki levha kalınlıkları bu etiketlerde kullanıma uygundur.

Paslanmaz Etiketlerin yüzeyleri mat, yarı parlak ve tam parlak (ayna kalite) olmak üzere 3 çeşittir. Genel olarak makine ve ofis dekorasyon etiketlerinde daha çok tercih edilir. Özellikle makine kimlikleme ve çok uzun yıllar dayanımı istendiğinde bu etiketler kullanılır. Bu etiketlerin de baskılaması  Uv baskı, asit indirme ve lazer gravür şeklindedir.

Pirinç Etiket;
Pirinç etiket; Metal ismi fosfor bronz olan bu etiketler daha çok dekoratif ve görsel amaçlı kullanılmaktadır. Bu etiketlerin ağır ve şık duruşu sayesinde kurumsal ofislerde, prestijli uyarı ve bilgilendirme tabelalarında ve reklam sektörü yönlendirmelerde kullanımı daha yaygındır.

Pirinç Etiketler, 0,1mm kalınlıktan 5 mm kalınlığa kadar olan pirinç levhadan üretilirler. Müşteri istekleri doğrultusunda uvi baskı, Asit indirme ve lazer gravür şeklinde baskılaması yapılır.

Asit İndirme Metal Etiket;
Asit İndirme Metal Etiket; Bu etiketler alüminyum, paslanmaz,pirinç ve bakır metallerinden yapılır.Kullanım alanları otomotivden elektroniğe, beyaz eşyadan makine sanayisine ve tabela reklam sanayinden turizm sektörüne kadar birçok sektörde yer almaktadır. İsminden de anlaşılacağı üzere bu etiketler metalin kimyasal madde yardımı ile oyulma işlemidir.

Asit ile oyulan bu etiketler daha sonra istenen renk veya renklere boyanarak renklendirilirler. Bu sayede istenen grafik belirli bir oyuntunun içine işlendiği için ömürlük bir kullanım sağlanmış olur. Nispeten diğer baskılama çeşitlerine göre daha zor olan bu teknik maliyet açısından da diğer yöntemlerden biraz daha yüksektir.

Kabartmalı Metal Etiket;
Kabartmalı Metal Etiket; Bu etiketler genellikle yumuşak metallerde imal edilir. Bazı durumlarda ince paslanmaz çelikte de üretimi mümkündür. ( Asansör tuşlarının bazıları gibi). Bunların başında Alüminyum gelir. Alüminyum yumuşaklığı ve üzerindeki eloksal kaplaması sayesinde metaller arasında etikete en uygun metaldir. Bu etiketler otomotiv, mobilya dekorasyon, ofis dekorasyon, makine ve asansör sektörleri başta olamak üzere birçok sektörde kullanılmaktadır.

Kabartmalı Metal Etiket isminden de anlaşılacağı üzere etiket üzerindeki belirli bir bölümün (logo, seri numarası, önemli not veya özel alfabeler gibi) kabartılması ile oluşan etiketler dir. Kabartma işlemi baskılama yapıldıktan sonra belirli kabartma kalıpları ile preslenerek yapılır.

Lazer Gravür Etiket;
Lazer Gravür de Asit indirme metal etiket gibi oyma işlemi ilke yapılan ürün çeşididir. Asit indirmeden farkı oyma işleminin lazer ile yapılmasıdır. Asit indirmeye göre oyma derinliği daha az olduğu için içerik boyama mümkün değildir. Sadece siyah veya metalin kendi rengi ile renkklendirilmiş gibi bir görüntü mümkün olur.

Lazer gravür etiketin asit indirme etikete göre avantajı değişken grafiklerde daha düşük maliyetler ile imal edilebiliyor olmasıdır. Örneğin 1’den 1000’e kadar bir seri numarası basılacak etiketin oyma işlemi için asit indirme yönteminde her rakam için bir kalıp çıkartma maliyeti oldukça yüksek olacaktır. Fakat lazerde bilgisayar komutu ile yapılması sayesinde herhangi bir kalıp maliyeti ortaya çıkmayacaktır.

Makine Kumanda Panel Etiketi;
Makine Kumanda Panel Etiketi, Alüminyum ve paslanmaz çelik metallerden olabilir. Genellikle alüminyumdan tercih edilir. Bu etiketler 1 mm ile 3 mm arasındaki alüminyum levhalar ile, 1 mm ile 2 mm arasındaki paslanmaz çelik levhaların lazer ve cnc router ile kesimi yapılması ile panel haline gelir.

Metal Etiket Üretim Süreci
Metal Etiket, için seçilen metal levhanın belirlenen grafik çalışması doğrultusunda ebatlanması ile başlar. Ebatlanan metal levhalar daha sonra uygun baskı tekniği ile baskısı yapılır. Daha sonra üzerinde delik vs. işlemi varsa onlar da uygulanarak son kesim aşamasına getirilir. Son kesimi yapılan ürünler sevkiyata hazır hale getirilerek yüksek hassasiyetle ambalajlanarak kutulanır.

Peki Metal Etikette Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Metal Etiket üretiminde siz değerli müşterilerimiz ile sipariş aşamasından teslimat aşamasına kadar tamamen koordineli ve şeffaf olarak imalatımızı gerçekleştirmekteyiz.

Metal Etiket üretiminde 11 yılı aşkın süredir tecrübemiz ve dalında uzmanlaşmış kadromuz ile ürünlerimizi hatasız ve iade garantili olarak imal ediyoruz. Maksimum kalite ve minimum zamanda teslimat gerçekleştiriyoruz. En önemli özelliklerimizden bir tanesi de aldığımız siparişi söz verdiğimiz zamanda teslim ediyoruz. Bu bizim en önem verdiğimiz konudur ki zamanın öneminin farkındayız. Olası gecikmenin nelere yol açabileceğini tahmin ediyoruz.

Metal etiketler ve diğer tüm ürünlerimiz hakkında bilgi almak veya sipariş vermek için bizimle iletişime geçin.

Metal Etiket
Metal etiket, 
Bir maltın ait olduğu kişi ya da kurumu gösteren, ürüne ait temel bilgileri içeren ya da bazı konularda tüketiciyi uyarıcı içerikler bulunduran küçül metal parçalardır. Metal etiket, özellikle kurumsallaşma amacı bulunan markalarında vazgeçilmezi konumundadır. Ürünlerde yıllarca kalması nedeniyle de önemli bir reklam aracıdır. 
Metal Etiket Nerelerde Kullanılır?
Metal etiket, kullanım alanı bakımından yaygınlığı olan bir üründür. Kendi ürünlerini benzer ürünlerden ayırmak isteyen firmalar metal etiket siparişi vererek etiketleri ürünlerinin üzerlerine monte ederler. Kombi satıcısı ya da servisçisi firmaların kullandıkları buna örnektir. 
Ürünün temel niteliklerini içeren bilgiler, tüketicileri aydınlatmak içindir. “Sıcakken açınız” gibi bir talimat ürün üzerine sabitlenerek kullanıcıların dikkatine sunulur. Tehlikeli ürün hizmeti veren firmalar da metal etiketi siparişi vererek olası kazaların önüne geçmek istemektedir. Örneğin patlayıcı nitelikteki bir ürüne koyulan “Devreyi Açmayın” ya da “Ateşle Yaklaşmayın” yazılı metal etiket bu kapsamdadır. 
Metal Etiket Çeşitleri Nelerdir?
Metal etiket imalatı için sabit bir ölçü ve tasarım bulunmamaktadır. Ürünün niteliğine ve firmanın isteklerine göre metal etiketler özelleştirilebilir. Kabartmalı ve baskılı modeller bulunmaktadır. Metal etiket imalatı amacıyla pirinç, alüminyum ve zamak tercih edilmektedir. 
Metal Etiket Avantajları Nedir?
Metal etiket siparişi vermeyi düşünen firmalar, ürünün hangi avantajları sunduğunu merak etmektedir. Metal etiketler, paslanmaya karşı dayanıklıdır ve uvi baskı ile oldukça uyguna temin edilebilmektedir. Pirinç etiketlerde ise görsellik ön plandadır ve pirinç metal etiket fiyatları da bütçeleri yormaz. Tüm metal etiketler ısıya ve suya karşı duyarlıdır ve basit darbelere karşı temel direnç özelliği vardır. 


Whatsapp Destek

Avrupa Baskı Merkezi

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?